Peklák 2017 úspěšně za námi…

Je to tak, Peklák 2017 je minulostí. V sobotu 17. 6. 2017 se česká vrchařská špička, doplněná o nadšené vrchaře a trailové běžce ze všech koutů republiky, utkala na naší technicky náročné trati Pekláku. Ta vedla po místní sjezdovce a trialových stezkách Bike parku. A zejména trailové stezky s mnoha klopenými zatáčkami, po kterých se sbíhalo, závodníkům připravily nejedno překvapení – například přeběh velké dřevěné lávky křižující trasu nebo prudká stoupání střídající se s náročnými seběhy, které rozhodně nepatřily mezi odpočinkové pasáže trati.

peklak-1

Junioři a juniorky se poprali o reprezentační dresy na trati 5 km s převýšením 300m. Sjezdovku museli vyběhnout dvakrát. Spolu s mladými závodníky se na tuto trať vydali v rámci veřejného závodu i veteránské kategorie žen nad 45 let a mužů nad 50 let.

Hlavní kategorie mužů a žen absolvovala 3 okruhy v délce 10km a s převýšením 600m. Nejrychleji zvládnul náročnou trať letos dvojnásobný mistr ČR (10km a půlmaratón) Vít Pavlišta (Silvini Madshus team). Na druhém místě doběhl Ondřej Fejfar (Inov – 8 team) a těsně za ním Jáchym Kovář (TJ Dukla Praha), který pochází z nedaleké Budislavi. Českotřebovák Filip Záveský skončil na výborném 6 místě.

peklak-3

V kategorii žen stejnou trať ovládla Kamila Gregorová (AC Tepo Kladno) před Lucií Maršánovou (Hvězda Pardubice) a domácí závodnicí Adélou Stránskou (Iscarex Team / Inov – 8 team).

peklak-2

Celkem se závodu Peklák 2017 zúčastnilo 87 závodníků. Kompletní výsledky nalezenete na webech Sportt.cz a Iscarex.cz.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s