ZÁVODY

KVALIFIKACE NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V BĚHU DO VRCHU A PEKLÁK CHALLENGE

Celá akce pod názvem „Peklák 2017“ se skládá ze dvou oddělených závodů – z veřejného závodu na 5 km a 10 km, který je současně kvalifikací na MS v běhu do vrchu, a ze speciálního závodu Peklák Challenge na 3,3 km. Oba závody jsou otevřené veřejnosti, nicméně kvalifikovat se na MS v běhu do vrchu se mohou pouze běžci / atleti, kteří jsou registrovaní v rámci Českého atletického svazu.

 

Veřejný (kvalifikační) závod na 5 km / 10 km

Závodníci se vydají na trať dlouhou 5 km, nebo 10 km v kategoriích juniorky, junioři, ženy A, B, C, D, muži A, B, C, D, E. V případě, že se závodník (ročník 2001 a starší, registrovaný atlet ČAS) chce účastnit kvalifikace na MS v běhu do vrchu, tuto skutečnost musí označit v registračním formuláři. 

 

Peklák Challenge 2017

Speciální výzva pro sportovce na 3,3 km a s 200 m převýšením (tj. jeden velký okruh), ve kterém nevyhrávají jen ti, co do cíle doběhnou jako první. Vyhrát hodnotné ceny může i závodník, který si před závodem (při registraci) nejlépe tipne svůj výsledný čas. Oceněni tedy budou nejrychlejší muž a nejrychlejší žena, plus celkově nejlépe tipující – tj. závodník, který při registraci uvede čas, jež bude co nejblíž jeho výslednému času ze závodu.